Technické muzeum v Brně pro vás každoročně připravuje celou řadu časově omezených, tematicky různorodých výstav a také velké množství akcí, a to nejen v hlavní budově muzea, ale po dobu turistického sezóny i na svých mimobrněnských památkách. Značnou část těchto jedno- až dvoudenních akcí tvoří celodenní programy pro rodiny s dětmi.
Historie potápění v českých zemích
Vývoj potápění v Československu během 20. století – potápěčská technika a výstroj, formy potápění, terminologie, promítání filmů a fotografií s podvodní tematikou.
Více informacíHlavní budova TMB
Více informacíV těžkých dobách: Boje o hranice 1918–1919
Výstava představí historické události Československa v letech 1818–1919, kdy byl nově vzniklý stát nucen použít vojenské síly k upevnění svojí suverenity a především státní hranice. Vojáci vracející se z bojišť první světové války byli nasazeni na bojiště válečného konfliktu, který je dnes téměř zapomenutý.
Více informacíHlavní budova TMB
Více informacíRetrogaming
Historie výpočetní techniky od počátků do poloviny 90. let minulého století se zaměřením na počítačové hry, domácí počítače a konzole z 80. a počátku 90. let dvacátého století. Součástí výstavy je i herna s historickými počítači (např. Sinclair ZX Spectrum +2 z roku 1986, ATARI STE z roku 1989), s herním automatem i s moderními PC s emulátory se stovkami her.
Více informacíHlavní budova TMB
Více informacíŽelezná opona 1948–1989
Výstava představí historii ostrahy státních hranic od roku 1945 do roku 1989, výzbroj a výstroj jednotek Pohraniční stráže, způsoby překonávání státních hranic, ženijně-technické zařízení na hranicích a zaměří se i na osudy a příběhy konkrétních osob, jejichž životy železná opona ovlivnila.
Více informacíHlavní budova TMB
Více informacíPřipomínka 30. výročí založení České unie nevidomých a slabozrakých
Technické muzeum v Brně ve spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky pořádá připomínku k 30. výročí založení České unie nevidomých a slabozrakých. Prezentuje např. kopii slabikáře, který napsal samotný Louis Braille.
Více informacíHlavní budova TMB
Více informacíPřílbové skafandry v Československu – přednáška
Přednáška o historii přílbových skafandrů, jejichž počátek sahá do roku 1837, kdy první funkční skafandr sestrojil Augustus Siebe.
Více informacíHlavní budova TMB
Více informací