Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Nabídka programů k probíhajícím výstavám

Za ostnatým drátem
– do 27. 9. 2020

K 30. výročí pádu železné opony jsme si pro vás připravili dva edukační programy se zaměřením nejen na starší obecenstvo, ale i na mladší posluchače. Společně se ocitneme za ostnatým drátem a seznámíme se nejen se životem pohraničníků, ale i s osudy lidí, kteří se snažili uprchnout z republiky. S mladšími si budeme povídat o tom, co železná opona byla a proč vznikla. Se staršími se ji budeme snažit interaktivními postupy překonat a řešit i případné následky neúspěchu. Ve výstavě Železná opona 1948–1989 vás čeká množství autentických exponátů v čele se signální stěnou.

Kde: výstava Železná opona 1948–1989
Délka programu: 60 minut
RVP: Člověk a společnost/ dějepis, Člověk a jeho svět
Doporučený věk: ZŠ I. a II. stupeň, SŠ, VŠ
Kapacita: max. 15 žáků

∗∗∗

Za republiku!
– do 27. 9. 2020

Doprovodný edukační program k připravované výstavě s názvem V těžkých dobách – Boj o hranice 1918–1919. Formou komentované prohlídky vám představíme historické události spojené se vznikem Československa. Budete mít možnost poznat příběhy a osudy konkrétních vojáků, kteří se účastnili bojů o hranice. Také se seznámíte s výstrojí a výzbrojí armády. Budete mít možnost vžít se do role běžného vojáka.

Kde: výstava V těžkých dobách – Boj o hranice 1918–1919
Délka programu: 30 minut
RVP: Člověk a společnost /dějepis, Člověk a jeho svět
Doporučený věk: ZŠ II. stupeň, SŠ, VŠ
Kapacita: max. 15 žáků

Kontaktní osoba

Zbyněk Rederer
Objednávky prosím pište na e-mailovou adresu objednavky@tmbrno.czplatbu na fakturu prosím hlaste předem.
V případě dotazů můžete volat na mobil 775 908 565 nebo pevnou linku 541 421 444. V případě, že telefon nikdo nezvedá, pracujeme zrovna s některou ze školních skupin, které přišly do muzea na program. Zkuste prosím zavolat později, nebo nás kontaktujte e-mailem, ozveme se Vám.

Vstupné

• Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka (kromě programu „Jak (se) lidé vážili“, kde je vstupné 10 Kč na žáka)
  • Žáci mateřských škol platí 20 Kč na žáka.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Vážení pedagogové,
při návštěvě muzea si děti musejí odložit batohy či větší tašky do šatny. Toto opatření chrání historické sbírkové předměty před poškozením. Zároveň se do expozic nesmí nosit potraviny a nápoje.

Za školní skupinu zodpovídá po celou dobu návštěvy muzea doprovázející pedagog, a to zejména v případě samostatné prohlídky expozic. Prosíme učitele, aby dohlíželi na dodržování návštěvního řádu.

Děkujeme za pochopení.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.technicalmuseum.cz/pro-skoly/vzdelavaci-programy-k-aktualnim-vystavam/