Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Nabídka programů k probíhajícím výstavám

Aktuálně nabízíme

Na zeleným proutku – doprovodný program s velikonoční tematikou v Uličce řemesel
– od 1. 4. do 30. 4. 2019

Určeno pro MŠ a ZŠ

Během programu se děti dozvědí, jak Velikonoce slavili lidé na začátku 20. století, jaké zvyky a tradice dodržovali, jaké tradiční velikonoční pokrmy se připravovaly a jaké pomůcky k tomu za první republiky mohly ženy využívat. Děti budou mít možnost nakoupit v prvorepublikovém koloniálu, vyzkouší si pomlít kávu na starém kávovém mlýnku, uvidí výrobu píšťalky z vrbového proutku, vyzkouší si řehtačky apod.

Součástí programu je i velikonoční dílna, kde budou mít možnost vyrobit si Moranu (MŠ, 1.–3. třída ZŠ – kolektivní práce třídy) nebo si každý vlastnoručně uplete svou vlastní pomlázku (4.–9. třída ZŠ).

Pozn. Dílna bude součástí programu pouze do 18. 4. 2019

Továrny na sny
– od 21. 11. 2018

Edukační doprovodný program k naší zbrusu nové výstavě Průmysl na Moravě 1918. Společně se vrátíme do minulosti a navštívíme s žáky a studenty „veletrh práce“ v roce 1919. Setkáme se s otcem Josefem Veselým, který se nedávno vrátil z války a hledá uplatnění v nově se formující republice. Tvůrčí a zábavnou formou, kdy se sami vtělíte do role průmyslníka, si představíme tehdejší továrny a jejich více či méně slavné majitele. Dozvíme se, kde se nacházely naše nejslavnější moravské podniky a co vyráběly. Proč se Brnu říkalo moravský Manchester? Proč Baťův Zlín? Čím proslulo Ostravsko či Kopřivnice? Mnoho dalších zajímavých míst a příběhů na vás čeká při našem putování za dusotem dělnických bot a chorálem těžkých průmyslových strojů – to vše na pozadí namodralého dýmu z drahých doutníků úspěšných velkotovárníků…

Kde: Výstava Průmysl na Moravě 1918
Délka programu: 60–75 minut
RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce, Člověk a společnost
Doporučený věk:  1. stupeň ZŠ – 5. třída, 2. stupeň ZŠ, SŠ.

Tento vzdělávací doprovodný  program TMB je součástí společného lektorského projektu Stoletý život Moravy, který připravila čtyři brněnská muzea v rámci projektu Republika 100.

Kontaktní osoba

Zbyněk Rederer
Objednávky prosím pište na e-mailovou adresu objednavky@tmbrno.cz.
V případě dotazů můžete volat na mobil 775 908 565 nebo pevnou linku 541 421 444. V případě, že telefon nikdo nezvedá, pracujeme zrovna s některou ze školních skupin, které přišly do muzea na program. Zkuste prosím zavolat později, nebo nás kontaktujte e-mailem, ozveme se Vám.

Vstupné

• Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka (kromě programu „Jak (se) lidé vážili“, kde je vstupné 10 Kč na žáka)
  • Žáci mateřských škol platí 20 Kč na žáka.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Vážení pedagogové,
při návštěvě muzea si děti musejí odložit batohy či větší tašky do šatny. Toto opatření chrání historické sbírkové předměty před poškozením. Zároveň se do expozic nesmí nosit potraviny a nápoje. Děkujeme vám za pochopení.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.technicalmuseum.cz/pro-skoly/vzdelavaci-programy-k-aktualnim-vystavam/