Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Nabídka vzdělávacích programů k probíhajícím výstavám

Dvacátým stoletím na kolech proletím
1. 11. 2022 – 26. 2. 2023

Edukační program, který kromě stálých expozic zahrnuje i nejnovější výstavu Za volantem bez bázně a chikany. Ta se věnuje úplným počátkům automobilismu, vzniku autoklubů a pořádání prvních závodů.

Během programu se žáci a student seznámí s těžkostmi a překážkami, na které automobiloví průkopníci naráželi a které museli s rychlým rozmachem motorismu překonávat. Jaká auta a motorky se vyráběly na Moravě? Jaké se používaly motory a jak fungovaly? Jaké jsou základní části auta a jak fungují? Co byly autokluby a kde proběhly první závody?
Program je ideálním doplňkem výuky vlastivědy, dějepisu i fyziky.

Kde
Délka programu: 60 minut
RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce
Doporučený věk: ZŠ II. stupeň a SŠ, VŠ
Kapacita: max. 20–25 žáků

I bylo auto aneb Jak jsme sesedli z koně za volant
1. 11. 2022 – 26. 2. 2023

Edukační program vhodný i pro nejmladší děti, který je provede světem automobilů a motorek od 19. do 20. století. Nepůjdeme složitě do hloubky, spíše si ukážeme, jak vypadala úplně první auta, povíme si o starostech, se kterými se potýkali první řidiči, zjistíme, kolik bylo aut v Československu, jak rychle se jezdilo a mnohé další zajímavosti.
Představíme si také vývoj aut na Moravě i v Evropě po desetiletích. Vyzkoušíme si výměnu historického kola, podíváme se, jak funguje motor a sestavíme si vlastní automobil, byť jen na počítači. A ti nejodvážnější se posadí na závodní motocykl 😀
Program je vhodný do prvouky i vlastivědy.

Kde: Výstavy Za volantem bez bázně a chikany, expozice Pozor, zákruta! a Brno na dvou kolech
Délka programu: 45-60 minut
RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce
Doporučený věk: MŠ, ZŠ I. stupeň
Kapacita: max. 20–25 žáků

Kontaktní osoba

Zbyněk Rederer
Objednávky prosím pište na e-mailovou adresu objednavky@tmbrno.czplatbu na fakturu prosím hlaste předem.

V případě dotazů můžete volat na 541 421 444 nebo na 541 421 443. V případě, že telefon nikdo nezvedá, pracujeme zrovna s některou ze školních skupin, které přišly do muzea na program.
Kontaktujte nás prosím e-mailem (objednavky@tmbrno.cz), ozveme se Vám hned, jak to bude možné.

Vstupné

• Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka (kromě programu „Jak (se) lidé vážili“, kde je vstupné 10 Kč na žáka)
  • Žáci mateřských škol platí 20 Kč na žáka.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Vážení pedagogové,
při návštěvě muzea si děti musejí odložit batohy či větší tašky do šatny. Toto opatření chrání historické sbírkové předměty před poškozením. Zároveň se do expozic nesmí nosit potraviny a nápoje.

Za školní skupinu zodpovídá po celou dobu návštěvy muzea doprovázející pedagog, a to zejména v případě samostatné prohlídky expozic. Prosíme učitele, aby dohlíželi na dodržování návštěvního řádu.

Děkujeme za pochopení.

handshake

twitter facebook instagram youtube tripadvisor

Email: info@tmbrno.cz