Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Nabídka programů k probíhajícím výstavám

Od stehu k oděvu

Jak vznikaly první oděvy, jak vypadaly první šicí stroje, jak vypadají dnes a hlavně co všechno se na nich dá ušít se dozvíte v novém doprovodném programu k výstavě Minerva 1881–2021. Seznámíte se s počátky šicích technik, nahlédneme do ševcovské dílny, módního salonu a závěrem si svépomocí ušijete voňavý levandulový polštářek na památku. Program začíná 5. 10. 2021 a trvá do 27. 5. 2022.

Kde: výstava Minerva 1881–2021 a expozice Ulička řemesel
Délka programu: 60 min
RVP: Dítě a společnost, Člověk a jeho svět, Umění a kultura
Doporučený věk: od 4. třídy ZŠ, 2.stupeň ZŠ, SŠ

Tak jde čas

Zdá se Vám, že čas běží příliš rychle? Zastavte se v Technickém muzeu v Brně seznámit se s principy měření času a zodpovědět si otázky jako například od kdy a proč lidstvo měří čas a jak se měřil ještě před vynálezem hodin a jak vůbec hodiny, hodinky a budíky fungují. Navštívit program můžete od 5. 10. 2021 do 25. 2. 2021.

Kde: Výstava PRIMKY a jiná časoměrná zařízení ze sbírky Libora Hovorky
Délka programu: 60 minut
RVP: Člověk a čas, Umění a kultura, Dítě a společnost, Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce
Doporučený věk: ZŠ II. stupeň a SŠ, po domluvě je možné přizpůsobit pro I. stupeň ZŠ
Kapacita: max. 20–25 žáků

Jak se stavělo – od hradu až po mrakodrap

Doprovodný program volně navazující na nejnovější výstavu „Pálená hlína v historických stavbách Moravy“ vás seznámí s vývojem stavebnictví u nás i ve světě. Dozvíte se, z čeho, jak a čím se stavělo ve starověku, středověku i v moderních dobách. Součástí programu je prohlídka výstavy, interaktivní výklad a také stavební praxe, během které si děti a studenti vyzkouší postavit jednoduchou cihlovou stavbu za pomoci tradičních technik. Jak se stavěl svět kolem nás, se k nám do muzea přijďte podívat od 19. 10. 2021 do 1. 4. 2022

Délka programu: cca 60-70 min
RVP: Člověk a jeho svět, Dějepis, Umění a kultura, Člověk a svět práce
Doporučený věk: od 4. třídy ZŠ, 2. stupeň ZŠ, SŠ
Kapacita: 20 žáků

Kontaktní osoba

Zbyněk Rederer
Objednávky prosím pište na e-mailovou adresu objednavky@tmbrno.czplatbu na fakturu prosím hlaste předem.
V případě dotazů můžete volat na mobil 775 908 565 nebo pevnou linku 541 421 444. V případě, že telefon nikdo nezvedá, pracujeme zrovna s některou ze školních skupin, které přišly do muzea na program. Zkuste prosím zavolat později, nebo nás kontaktujte e-mailem, ozveme se Vám.

Vstupné

• Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka (kromě programu „Jak (se) lidé vážili“, kde je vstupné 10 Kč na žáka)
  • Žáci mateřských škol platí 20 Kč na žáka.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Vážení pedagogové,
při návštěvě muzea si děti musejí odložit batohy či větší tašky do šatny. Toto opatření chrání historické sbírkové předměty před poškozením. Zároveň se do expozic nesmí nosit potraviny a nápoje.

Za školní skupinu zodpovídá po celou dobu návštěvy muzea doprovázející pedagog, a to zejména v případě samostatné prohlídky expozic. Prosíme učitele, aby dohlíželi na dodržování návštěvního řádu.

Děkujeme za pochopení.

Email: info@tmbrno.cz
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/pro-skoly/vzdelavaci-programy-k-aktualnim-vystavam/