Historická vozidla
Dílna z 30. let 20. stol. i historie motoristického sportu a Masarykova okruhu

Expozice

Historická vozidla

Expozice nabízí pohled do historie a produkce význačných výrobců motorových vozidel na Moravě, kterými jsou Tatra Kopřivnice, Zbrojovka Brno, Wikov Prostějov a někteří drobní výrobci – například brněnská firma Hrček a Neugebauer známá z přestaveb dražších osobních vozidel na hasičské speciály.

Expozici doplňuje instalace běžné dílny středního soukromého podnikatele z třicátých let 20. století s nejdůležitějším vybavením pro opravy motorových vozidel či jiné dopravní techniky, například vozů koňských potahů. Stranou zájmu nezůstává ani motoristický sport, především historie a vývoj našeho nejznámějšího okruhu – Velké Ceny Československa, Masarykova okruhu v Brně (instalace závodnického boxu).

Pozoruhodný je funkční model jednoho z prvních trenažérů, které byly využívány v autoškolách při výuce. Technické muzeum v Brně poskytuje prostor rovněž pro prezentace soukromých sběratelů a renovátorů historických vozidel.

V expozici je vystavena i replika prvního automobilu na světě motorová tříkolka Benz. Tento první motorový vůz předvedl v roce 1885 v Mannheimu Carl Friederich Benz,  který začátkem roku 1886 obdržel patent známý pod číslem 1. Jeho tříkolka následně odstartovala rozvoj automobilového průmyslu.

 

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/expozice/historicka-vozidla/