První ONLINE výstava v historii muzea
DESIGN.S 2020
Mezinárodního bienále studentského designu

V pondělí 22. 6. 2020 byla slavnostně zahájena první online výstava v historii Technického muzea v Brně. Jde o čtvrtý ročník Mezinárodního bienále DESIGN.S – prezentaci studentských prací z oblasti průmyslového a produktového designu. Výstavu můžete virtuálně navštívit od 23. 6. do 5. 10. 2020 na stránkách projektu www.design-s.eu.

K vidění kromě šperků, interiérového a oděvního designu budou i práce přesahující do současných témat – například projekty na záchranu včelstva nebo čistění odpadu ze dna vodních ploch. Ve finálním kole výběru uspělo i mnoho návrhů z oblasti průmyslového designu jako například design karoserie pneumobilu určeného pro robotickou výrobu. V neposlední řadě si budou moci zájemci také prohlédnout designérské práce, které mají ulehčovat život lidem s určitým omezením – například inhalátor pro astmatiky nebo speciální sexuální pomůcka pro lidi se sníženou pohyblivostí způsobenou poraněním míchy.

NAVŠTÍVIT VÝSTAVU

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.technicalmuseum.cz/aktuality/prvni-online-vystava-v-historii-muzea/