Start kosmické lodi Crew Dragon živě!
přednáška s živým vysíláním
27. 5. 2020 ve 22.00

Start kosmické lodi Crew Dragon živě!

Pojďme sledovat premiéru nové kosmické lodi společně! V Technickém muzeu v Brně jsme připravili živé vysílání startu kosmické lodi Crew Dragon! Přednáška Tomáše Přibyla s názvem „3 – 2 – 1 – aneb přímý přenos startu kosmické lodi Crew Dragon“ se uskuteční ve středu 27. května ve 22.00 h (vlastní start pak ve 22.32 h).

POZOR! Z důvodu naplnění kapacity přednáškových prostor byla ve středu 20. května v 8.00 h ZASTAVENA REGISTRACE dalších účastníků. Od tohoto okamžiku přijímáme pouze NÁHRADNÍKY. Ty bychom nejpozději 24 hodin před akcí vyrozuměli v případě, že se někdo z registrovaných odhlásí.

Po téměř devíti letech čekání odstartuje do vesmíru nová pilotovaná loď „Made in USA“ – a vy můžete být osobně při tom! Živý start, emoce, nejistota, napětí… Poletí se? Zastaví nás počasí nebo technická závada? Poběží všechno jako na drátkách, nebo něco trochu „pozlobí“? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit do Technického muzea v Brně, že v kosmických letech není nic vytesáno do kamene. Stát se může všechno… A o tom to je.

„Sám jsem kdysi rozbil prasátko a pln očekávání se vydal na start raketoplánu podívat. Nevyzpytatelná náhoda ale způsobila, že jsem se nakonec s nepořízenou vracel domů,“ vzpomíná kurátor letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně Tomáš Přibyl, který bude start lodi Crew Dragon moderovat. „Ale když zůstanete doma, máte jednu jistotu: víte zcela bezpečně, že nic nezažijete.“

Podmínky účasti na přednášce „3 – 2 – 1 – aneb přímý přenos startu kosmické lodi Crew Dragon“:

• Vstup je z kapacitních důvodů možný pouze po předchozí registraci. Bez ní nebudete vpuštěni do budovy muzea! Vzhledem k přísným hygienickým předpisům bude počet návštěvníků omezen. Účast na akci je ZDARMA.
  • Registruje se na e-mailu pribyl@tmbrno.cz: registrace je platná až po zaslání potvrzovacího e-mailu. (POZOR, z důvodu naplnění kapacity přednáškových prostor už přijímáme POUZE NÁHRADNÍKY. Viz výše.) Prosím, pošlete i číslo svého mobilního telefonu. Informovali bychom Vás v případě, že bude start odloženým, ať nejezdíte do TMB zbytečně.
  • V den startu (středa 27. května) je sraz před hlavním vchodem do Technického muzea v Brně ve 21.40 h, poté si společně změříme teplotu (nebuďte příliš nažhaveni na očekávaný start, nemuseli byste být vpuštěni do muzea!) a odebereme se do přednáškových prostor, kde budeme společně držet palce a třeba se dočkáme i vytouženého startu.
  • Pokud přijedete MHD, pak vystupte na zastávce „Technické muzeum“. Pokud přijedete automobilem, projeďte bránou vpravo od hlavní budovy TMB – a jste na parkovišti pro návštěvníky. Bude-li brána zavřená, jen k ní najeďte – během několika sekund se začne otevírat.
  • Po skončení akce ve 23.00 h je odjezd autobusu noční linky 99 ve 23.11 h (ev. 23.41 h).
  • V případě odkladu startu se akce nekoná a všichni registrovaní účastníci budou vyrozuměni SMS zprávou. Následně TMB oznámí, zdali se akce jen odkládá (registrovaní účastníci obdrží v takovém případě e-mail s novým „jízdním řádem“) nebo rovnou ruší. Záležet bude na délce a charakteru odkladu.
  • Jako poděkování a upomínku na historickou událost obdrží každý účastník akce pamětní medaili „První pilotovaná mise 2020 – Crew Dragon“, kterou při této příležitosti Technické muzeum v Brně vydalo.

Těšíme se na Vás, těšíme se na start!

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/start-kosmicke-lodi-crew-dragon-zive/