Program Apollo: velké plány, skromná realita – přednáška
+ křest knihy Tomáše Přibyla Dobytí Měsíce
24. 9. 2019, 17.00

Výstavy a akce

Kabinky pro létání nad lunární krajinou, obytné karavany pro dlouhodobý průzkum Měsíce, výkonné atomové motory, stálá základna na oběžné dráze Měsíce nebo jeho povrchu, plány na rozšiřování Kennedyho kosmického střediska, cesta člověka na Mars…

Pojďme se nyní na chvíli zasnít a představit si, kde bychom dnes byli, kdyby byl program Apollo realizovaný v celé své původně zamýšlené šíři.

V úterý 24. září 2019 v 17:00 h se v Technickém muzeu v Brně (Purkyňova 105) uskuteční

přednáška
Program Apollo: velké plány, skromná realita

Přednáší Tomáš Přibyl. Místem konání je přednáškový sál (4. patro), vstup zdarma.

Součástí přednášky bude i křest knihy Dobytí Měsíce, kterou napsal právě kurátor letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně Tomáš Přibyl. Letos vydaná kniha obsahuje 500 povětšinou barevných fotografií z programu Apollo, stovky stran textu a přináší mnoho dosud v Česku nepublikovaných informací. Po přednášce a křtu bude následovat autogramiáda.

Při příležitosti padesátého výročí přistání člověka na Měsíci také vydalo Technické muzeum v Brně sérii tří pamětních medailí. Dvě jsou běžně v prodeji (např. na pokladně muzea), třetí je unikátní a není ji možné zakoupit. Získat ji lze jen při speciálních příležitostech. A právě přednáška „Program Apollo: velké plány, skromná realita“ je jednou z těchto speciálních příležitostí. Jinými slovy: každý účastník přednášky obdrží tuto unikátní medaili zdarma.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/program-apollo-prednaska/