Pohádkový advent 2019
Akce pro rodiny s dětmi
1. 12. 2019, 10.00–17.00

Výstavy a akce

Pohádkový advent

neděle 1. 12. 2019 od 10 do 17 hodin

Čas rychle utíká a mílovými kroky se blíží Vánoce a konec roku. Šroubek a Matička, malí kamarádi, kteří zvou děti na výlety po památkách Technického muzea v Brně, jsou už zpátky v Brně a sledují přípravy poslední letošní akce pro rodiny s dětmi – Pohádkového adventu. Už se moc těší, protože pohádky mají rádi. Jsou zvědaví, koho letos mezi auty, parními stroji a dalšími exponáty brněnského technického muzea potkají.

Bude to krásná Zlatovláska, statečný Bajaja, smutná Popelka, rozpustilí čerti nebo někdo jiný? Jsou zvědaví a už se těší, jak budou těmto pohádkovým postavičkám pomáhat plnit jejich úkoly. Když máte pomocníky, jde všechno líp. A tam, kde nebudou stačit jejich malé ručky, pomohou určitě i děti. Zlatovláska bude zase mít náhrdelník z poztrácených perliček, Bajaja se nemusí obávat zlého draka, společně ho určitě přemůžou, Popelka může vyrazit v klidu na ples, hrášek i čočku najde macecha ráno v těch správných miskách, a čerti budou mít parťáky pro hru v karty nebo kostky. V pohádkové kostymérně najdou děti krásné šaty, takže se na chvíli promění v prince nebo spanilé princezny. Po muzeu se rozvoní vánoční perníčky, které si děti vlastnoručně nazdobí.

Díky jazykové škole Light Point nahlédneme také do pohádek zahraničních zemí, tentokrát to bude Německo, Francie a USA.

Máme připravenu i milou vzpomínku na dřívější pohádky promítané doma v rodinném kruhu. Pamatujete promítačku DIAX? U nás můžete navštívit Diáčkovo domácí kino v retro stylu s promítáním pohádek v diapozitivní atmosféře dlouhých zimních večerů. A co kino nabízí? V rámci programu nebude chybět výuka jazyka (Jak se Honza učil latinsky), příprava cukroví (Jak pejsek s kočičkou dělali dort), plesová průprava (Popelka) a pohádkový jukebox. Takové pohádky v dnešním kině určitě neuvidíte.

Akci Pohádkový advent připravujeme pro všechny milovníky pohádek, hlavně ty malé, kteří ještě na princezny a čerty věří. Pro děti z dětských domovů nabízíme po předchozím ohlášení vstup zdarma. Pojďte si tedy zpříjemnit čekání na Vánoce rodinnou akcí, na které dětem společně ukážeme, že pohádky nejsou jen televizní animáky, ale i klasické příběhy, které odráží život a touhy lidí v době, kdy ještě nebyla televize a rodina se scházela u společných vyprávění. Z těchto předloh vycházeli autoři slavných pohádek filmových, které jsou neustále populární. Dokážete si třeba představit Vánoce bez Tří oříšků pro Popelku? V našem novém kvízu si budete moci tipovat, kolikáté narozeniny vybrané známé filmové pohádky už slaví. Možná budete sami překvapeni.

Těší se na vás pohádkový tým Technického muzea v Brně.

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/pohadkovy-advent-2019/