Objevná cesta doktora Elektrona
nová muzejní hra pro malé i velké
od 13. 5. 2020

Výstavy a akce

Objevná cesta doktora Elektrona – nová muzejní hra pro malé i velké

Technické muzeum v Brně pro vás znovu otevřelo 12. 5. 2020. Pojďte si s námi při této příležitosti užít svoji návštěvu ještě víc než dřív. Připravili jsme pro vás a vaše děti novou muzejní hruObjevnou cestu doktora Elektrona.

Muzejní lektoři připravili pro všechny zájemce novou muzejní hru, která vás provede zábavnou formou nejzajímavějšími místy a expozicemi Technického muzea v Brně. Pátrat budeme po stopách slavných vynálezců, jejichž jména jsou s muzeem spojena. Při zakoupení vstupenky na pokladně muzea obdrží všichni zájemci hrací kartu, na základě které se stanou opravdovými muzejními pátrači. Hrací karta je pomocí instrukcí dovede k nejstarším vynálezcům jako například Johannes Gutenberg, Galileo Galilei, Viktor Kaplan nebo James Watt. Chybět nebude ani Karl Benz, vynálezce prvního motorového vozu na světě, jehož vzácnou replikou se pyšní ve svých expozicích právě Technické muzeum v Brně. Každý odvážlivec, který se do hry zapojí a podaří se mu všechny úkoly vyřešit, obdrží na závěr hry malou pamětní medaili Dr. Elektrona.

Hra je určena primárně pro rodiny s dětmi.

Bonus

Chtěli byste ještě další odměnu? Nakreslete obrázek vlastního geniálního vynálezu, který by lidstvu usnadnil život. Tento výtvor vyfoťte a co nejdříve jej zašlete na email: klusackova@tmbrno.cz.

Vždy na konci měsíce obrázky vyhodnotíme a vybereme 3 nejlepší podle předem zvolených kategorií:

  • vizuální stránka – hodnotíme, jak se vám kresba povedla
  • praktické využití – hodnotíme, zdali by šel vynález sestrojit a jak moc by lidem pomohl

Samozřejmě přihlédneme k věku dětí. Vítězové od nás obdrží hodnotné ceny včetně volných vstupenek do muzea a na naše externí památky.

Zasláním obrázku souhlasíte s jeho zveřejněním na Facebooku/Instagramu/Twitteru v případě, že bude obrázek vyhodnocen jako vítězný.

Galerie vítězných obrázků – vynálezů

září 2020

srpen 2020

červenec 2020

červen 2020

květen 2020

 

 

 

 

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@technicalmuseum.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/objevna-cesta-doktora-elektrona-muzejni-hra/