Novoroční koncert duchovní hudby na Petrově
Americký pěvecký sbor z Jižní Karolíny
1. 1. 2019 v 16.30

Technické muzeum v Brně je již více než deset let spolupořadatelem a organizátorem benefičních koncertů na Petrově a také v Červeném kostele.

Americký pěvecký sbor The Hammond School Select Ensemble pod vedením dirigenta Stevena Hillarda se po letech vrací do Brna a 1. ledna 2019 v 16.30 se představí v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově – za doprovodu ředitele kůru, varhaníka a sbormistra pana Petra Kolaře.

V podání téměř padesátičlenného pěveckého sboru zazní koledy, gospely, spirituály a oblíbené varhanní a vokální kompozice J. S. Bacha, E. Gigouta a F. X. Brixiho a vystoupí také sopranistka Helena Pellarová.

The Hammond School Select Ensemble je prestižní školní sbor pod taktovkou Stevena Hillarda. Koncertoval mimo jiné s Orchestrem národní filharmonie ve Washingtonu v roce 2003 a ve stejném roce se vydal na turné do Evropy pod názvem „Jeden svět, jeden hlas“. O kvalitě provedení duchovní hudby svědčí i dvě návštěvy a koncerty ve Vatikánu v letech 2006 a 2013, kdy měl sbor tu čest zpívat slavnostní papežskou mši přímo v bazilice svatého Petra. Hlavní myšlenkou společné identity a uměleckého vyjádření sboru je propojení napříč zeměmi a kontinenty, které hudba umožňuje.

Vstupné: 200 Kč, studenti a senioři 150 Kč.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji:

TIC BRNO, Panenská 1, Brno
DONUM, Petrov 9, Brno
Student Agency, Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 17, Brno

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/novorocni-koncert-duchovni-hudby-na-petrove/