Komentovaná prohlídka výstavy Průmysl na Moravě 1918
26. 2. 2019 v 15.00

Výstavou Průmysl na Moravě 1918 provedou návštěvníky její autoři, Pavel Holman a Radek Slabotínský. Příblíží vývoj průmyslu na Moravě na přelomu 19. a 20. století a to, jaký vliv měl vznik samostatného Československa. Vše na příkladu konkrétních průmyslových odvětví a firem typických pro významné průmyslové regiony na Moravě. Brno proslavil hlavně textilní průmysl, ale rozvíjela se zde i moderní odvětví jako elektrotechnika a energetika. Pro Zlín byla typicka výroba obuvi produkovaná nejen firmou Baťa, ale také firmami Iris, Manoj a dalšími. Ostravsko proslavilo hlavně hornictví a hutnictví, ale méně známé jsou již osobnosti, které za těmito úspěchy stály. A návštěvník uslyší mnoho dalších zajímavostí o moravském průmyslu.

Komentovaná prohlídka se uskuteční v úterý 26. 2. 2019 v 15.00. Maximální kapacita je 25 osob, zájemce prosíme, aby svoji účast předem nahlásili e-mailem na adresu holman@tmbrno.cz.
Vstupné je dle běžného ceníku do muzea.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/komentovana-prohlidka-vystavy-prumysl-na-morave-1918/