Designéra!
Výstava průmyslového designu Ústavu konstruování FSI VUT v Brně
28. 6. – 30. 9. 2017

Výstavy a akce

Designéra! je retrospektivně-perspektivní výstava vybraných prací z historie oboru – od 90. let 20. stol. až po současnost. Odtud název, složenina ze slov „design“ a „éra“. Pokud jste personalista, jistě vám neujde ani druhý význam, a to zoufalé volání při shánění odborníka, se kterým potřebujete konzultovat řešení nového produktu.

Cílem výstavy, která začíná 28. června a pokračuje až do konce září, je přiblížit lidem práci designérů. FSI VUT v Brně je jednou z mála škol technického zaměření, na které se učí design, a i z tohoto důvodu se výstava koná již tradičně v brněnském technickém muzeu.

Výstava má za cíl vyvrátit představu designéra jako člověka, který řeší pouze tvar a barvu produktů. Naopak se snaží prezentovat designéra jako člověka se schopností myslet analyticky, nacházet inovativní řešení a hledat souvislosti mezi zdánlivě nesouvisejícími tématy – marketingem, obchodní strategií či psychologií.

Z diplomových prací se můžete těšit například na návrh kloubové řezačky, vizi letištního tahače, nebo design ortézy založený na parametrickém modelování. Dále na vize obráběcích strojů pro nové tisíciletí od studentů čtvrtého ročníku nebo ukázky školních prací absolventů, kteří dnes již sklízí pracovní úspěchy.

 

 

handshake

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
twitter facebook instagram youtube tripadvisor
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@tmbrno.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/designera/