Památky

Technické muzeum v Brně 12. 5. 2020 otevírá své památky

Po vynuceném odložení začátku letošní turistické sezóny otevře Technické muzeum v Brně v úterý 12. 5. 2020 své mimobrněnské technické památky.

Podle usnesení vlády č. 224 ze dne 30. 4. 2020 o přijetí krizového opatření k zahájení provozu památek na základě dodržování restriktivních opatření v souvislosti se šířením nemoci koronaviru (SARS COV-2) byla přijata tato opatření:

  • návštěva památky je na vlastní riziko, muzeum neručí za zdravotní stav všech návštěvníků. Je důrazně doporučeno zvážit návštěvu památky, především pokud návštěvník patří ze zdravotního hlediska k rizikové skupině obyvatel náchylné k nakažení.
  • je zakázán vstup osobám podléhajícím karanténě a vykazujícím zdravotní obtíže
  • je zakázán vstup osobám bez ochrany horních cest dýchacích
  • u vstupu do památky je povinná dezinfekce rukou
  • je nařízena povinnost dodržovat rozestupy 2 m
  • je zakázáno shlukování osob u pokladny, ve výstavních i ostatních prostorách objektu i v celém areálu památky
  • zákaz používání interaktivních prvků k expozicím
  • množství návštěvníků v interiéru památky je regulováno  – s ohledem na dodržení vymezení prostoru 10 m² / osoba – maximální počet osob je stanoven na 10
  • byl omezen provoz odpočinkových zón
  • použité ochranné prostředky odkládat výhradně do označených odpadkových košů k tomu určených

Mimobrněnské technické památky, které má Technické muzeum v Brně ve své správě, představují ideální příležitost například pro víkendový výlet, protože v sobě kloubí poznávání historie, řemesel, průmyslu či architektury s výletem do malebné přírody a okolí s dalšími zajímavými turistickými cíli. Externí technické památky jsou otevřeny pouze v turistické sezóně, jejich otevírací doba se liší, při plánování návštěvy si ji prosím ověřte na webových stránkách TMB.

Pro rodiny s dětmi Technické muzeum v Brně každoročně připravuje projekt S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem – sérii akcí na technických památkách, kdy daný objekt ožívá, aby si návštěníci utvořili co nejbarvitější představu o tom, jak objekt v historii fungoval a jak byl obsluhován a kdy jsou pro děti připravená hravá stanoviště s aktivitami.

Technické muzeum v Brně spravuje také depozitáře historických vozidel, které jsou veřejnosti přístupné pouze ve zvláštním režimu.


Památky se nacházejí na jižní Moravě, jedna z nich na Vysočině. Všechny jsou však v blízkosti dalších zajímavých turistických cílů a představují tak ideální tip na celodenní výlet.

Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou

Stará huť u Adamova

Vodní mlýn ve Slupi

Kovárna v Těšanech

Areál čs. opevnění a železné opony v Šatově

Větrný mlýn v Kuželově

S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem


Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@technicalmuseum.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/vsechny-pamatky/