Památky

Technické muzeum v Brně 12. 5. 2020 otevírá své památky

Po vynuceném odložení začátku letošní turistické sezóny otevře Technické muzeum v Brně v úterý 12. 5. 2020 své mimobrněnské technické památky.

Podle usnesení vlády č. 224 ze dne 30. 4. 2020 o přijetí krizového opatření k zahájení provozu památek na základě dodržování restriktivních opatření v souvislosti se šířením nemoci koronaviru (SARS COV-2) byla přijata tato opatření:

  • návštěva památky je na vlastní riziko, muzeum neručí za zdravotní stav všech návštěvníků. Je důrazně doporučeno zvážit návštěvu památky, především pokud návštěvník patří ze zdravotního hlediska k rizikové skupině obyvatel náchylné k nakažení.
  • je zakázán vstup osobám podléhajícím karanténě a vykazujícím zdravotní obtíže
  • je zakázán vstup osobám bez ochrany horních cest dýchacích
  • u vstupu do památky je povinná dezinfekce rukou
  • je nařízena povinnost dodržovat rozestupy 2 m
  • je zakázáno shlukování osob u pokladny, ve výstavních i ostatních prostorách objektu i v celém areálu památky
  • zákaz používání interaktivních prvků k expozicím
  • množství návštěvníků v interiéru památky je regulováno  – s ohledem na dodržení vymezení prostoru 10 m² / osoba – maximální počet osob je stanoven na 10
  • byl omezen provoz odpočinkových zón
  • použité ochranné prostředky odkládat výhradně do označených odpadkových košů k tomu určených

Mimobrněnské technické památky, které má Technické muzeum v Brně ve své správě, představují ideální příležitost například pro víkendový výlet, protože v sobě kloubí poznávání historie, řemesel, průmyslu či architektury s výletem do malebné přírody a okolí s dalšími zajímavými turistickými cíli. Externí technické památky jsou otevřeny pouze v turistické sezóně, jejich otevírací doba se liší, při plánování návštěvy si ji prosím ověřte na webových stránkách TMB.

Pro rodiny s dětmi Technické muzeum v Brně každoročně připravuje projekt S Matičkou a se Šroubkem za poznáním putujem – sérii akcí na technických památkách, kdy daný objekt ožívá, aby si návštěníci utvořili co nejbarvitější představu o tom, jak objekt v historii fungoval a jak byl obsluhován a kdy jsou pro děti připravená hravá stanoviště s aktivitami.

Technické muzeum v Brně spravuje také depozitáře historických vozidel, které jsou veřejnosti přístupné pouze ve zvláštním režimu.


TMB spravuje také několik depozitářů, které jsou veřejnosti přístupné pouze ve zvláštním režimu.

Depozitáře historických vozidel


Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@technicalmuseum.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/vsechny-pamatky/