Zhodnocení stavu archeologických kovových nálezů ve sbírkách muzeí z hlediska efektivity předchozích konzervátorsko-restaurátorských zásahů

Zhodnocení stavu archeologických kovových nálezů ve sbírkách muzeí z hlediska efektivity předchozích konzervátorsko-restaurátorských zásahů

Identifikační kód TMB: 27/VaV/MCK/2016
Garant: Mgr. Martin Hložek, Ph.D.
Spolupráce: Ing. Alena Selucká, Mgr. Michal Mazík, Mgr. Karel Rapouch, Renata Pelíšková
Doba řešení: dlouhodobý úkol

Záměrem je průzkum a dokumentace konzervátorsko-restaurátorských postupů aplikovaných v minulosti na vybraných artefaktech z hlediska zhodnocení jejich stavu a podmínek uložení. Jedná se o případy sbírkových předmětů, u kterých bylo MCK požádáno o pomoc při jejich re-konzervaci. Důvodem je většinou jejich špatný fyzický stav či potřeba doplnění analýz materiálů či struktury předmětů a odkrytí nových poznatků. V rámci  konkrétních zásahů budou systematicky zpracovávány informace o četnosti, efektivitě či hygienickém riziku dříve používaných konzervačních prostředcích a technikách. V daném roce budou v této souvislosti zpracovány vybrané artefakty Regionálního muzea v Mikulově.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/zhodnoceni-stavu-archeologickych-kovovych-nalezu-ve-sbirkach-muzei/

Please leave this field empty.