Studie korozních procesů na stříbrných mincích

Identifikační kód TMB: 23/VaV/MCK/2014
Garant: Mgr. Michal Mazík
Spolupráce: Jaroslav Jelínek
Doba řešení: 2014–2015, prodlouženo do 2016

Studie umožnila blíže sledovat jevy týkající se povrchových změn složení na širokém souboru stříbrných mincí (z 9.–19. století). Na základě bližší identifikace morfologie stříbrných mincí je možné odvozovat důsledky pro materiálovou identifikaci nejběžnějšími nedestruktivními analytickými metodami. Ze získaných informací morfologie stříbrných mincí lze také posuzovat dopad na čištění povrchu nebo jiné běžně aplikované konzervační postupy. Za přínos lze považovat samotné zmapování složení zkoumaných typů mincí, protože informace o jejich ryzosti se v literatuře různí.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/studie-koroznich-procesu-na-stribrnych-mincich/