Průmyslové dědictví z pohledu památkové péče

Průmyslové dědictví z pohledu památkové péče

Identifikační kód: DG 16P02H029 (program NAKI II MK ČR)
Řešitelé: příjemce-koordinátor Národní památkový ústav, ú.o.p. Ostrava – doc. PhDr. Ing. arch. Miloš Matěj, Ph.D. et Ph.D. (a kol.)
Příjemce TMB – PhDr. Petra Mertová, Ph.D.; Mgr. Ondřej Merta
Doba řešení: 2016–2021

Výzkumný projekt podpořený z programu NAKI II navazuje na projekt Industriální dědictví Moravy
a Slezska úspěšně dokončený v rámci programu NAKI, který dále rozvíjí v podobě navazující specializované mapy s odborným obsahem (Technické památky v Čechách). S ohledem na aktuální potřebu praxe zpracovává metodiky k tématu průmyslového dědictví a zhodnocuje předcházející terénní a archivní výzkum, plánovaným výstupem v pozdějších letech budou kritický katalog a monografie k vybraným tématům. Na základě předcházejících zkušeností a jako nezbytné pro zachování průmyslového a technického dědictví se jeví sledování ochrany, obnovy a nového využití klíčových příkladů v zahraničí a referování o nich v českém prostředí. V roce 2017 bude realizován workshop Železářství a přípraven materiálu pro zpracování částí odborných metodik – Ochrana průmyslového dědictví, Oborová metodika hutnictví a železářství.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/prumyslove-dedictvi-z-pohledu-pamatkove-pece/

Please leave this field empty.