Pasportizace externích technických památek ve správě TMB

Identifikační kód TMB: 2/VaV/OVAT/2012
Garant: Mgr. Ondřej Merta, Mgr. Roman Řezníček, Mgr. Marie Gilbertová, Ing. Miroslav Břínek, Mgr. Petr Nekuža, PhDr. Petra Mertová, Mgr. Hana Bartošová
Doba řešení: dlouhodobý úkol

Pro každou z externích nemovitých památek ve správě muzea je zpracováván tzv. pasport obsahující zevrubnou dokumentaci k provozu, historii a rekonstrukci památky a archiv souvisejícího materiálu. Při pasportizaci je uplatňován multioborový pohled na tento segment kulturního dědictví. Pasport jako součást odborné správy památky je uložen v TMB a je průběžně doplňován. Jako uplatnitelné výsledky budou připraveny publikační výstupy – příspěvky v odborných periodikách nebo na tematických konferencích (např. Ochrana státní hranice, K historii průmyslu, techniky a exaktních věd na Motavě a ve Slezsku aj.).

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/pasportizace-externich-technickych-pamatek-ve-sprave-tmb/

Please leave this field empty.