Konzervace a uložení papírových záznamů mechanických hudebních nástrojů

Identifikační kód TMB: 21/VaV/MCK/2013
Garant: Mgr. Petr Nekuža, Ing. Alena Selucká
Spolupráce: Mgr. Michal Mazík, Renata Pelíšková
Doba řešení: dlouhodobý úkol

Hlavním záměrem projektu je záchrana a komplexní zhodnocení unikátních hudebních záznamových pásů, které jsou součástí sbírky automatofonů TMB. Tyto jedny z nejstarších hudebních nosičů jsou dokladem úrovně techniky a související části hudební historie od jejího počátku až do 30. let 20. století. Cílem projektu je vyhodnotit rozsah poškození jednotlivých hudebních pásů a zpracování pracovního postupu správné identifikace charakteristik degradačních změn. Dále pak v návaznosti na materiálový průzkum bude ověřena a aplikována vhodná metoda ošetření a stabilizace jejich fyzického stavu.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/konzervace-ulozeni-papirovych-zaznamu-mechanickych-hudebnich-nastroju/

Please leave this field empty.