Elektrochemické metody v konzervátorské praxi

Elektrochemické metody v konzervátorské praxi

Identifikační kód TMB: 26/VaV/MCK/2016
Garant: Mgr. Karel Rapouch
Spolupráce: Ing. Alena Selucká, Mgr. Michal Mazík
Doba řešení: dlouhodobý úkol

Elektrochemické metody jsou využívány pro stabilizaci korozních vrstev kovových artefaktů, ale i jejich čištění nebo identifikaci. Uvedené metody byly úspěšně aplikovány v rámci mnoha předmětů ošetřovaných v MCK TMB. Následujícím cílem je zlepšit pracovní podmínky a kontrolu elektrochemických procesů dalšími technickými prvky. Pokračovat bude jejich aplikace na konkrétních případech konzervování-restaurování. V daném roce je pozornost zaměřena na stabilizaci korozních vrstev duralové vrtule z 2. světové války ze sbírek Muzea Vysočiny. Výsledky budou prezentovány na Konferenci konzervátorů-restaurátorů a publikovány v časopise  Fórum pro konzervátory-restaurátory.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/elektrochemicke-metody-v-konzervatorske-praxi/

Please leave this field empty.