Dlouhodobá strategie budování sbírkového fondu TMB

identifikační číslo úkolu: 5/VaV/OVAT/2012
garant: Mgr. Ondřej Merta, Mgr. Roman Řezníček, Mgr. Marie Rosenfeld Cohen, Ing. Tomáš Přibyl, Vladimír Persaň, Mgr. Petr Nekuža, PhDr. Petra Mertová, Ph.D., Mgr. Hana Bartošová, Mgr. Sylvie Zouharová Dyková, Mgr. Radek Slabotínsky, Ph.D., Ing. Tomáš Kocman, PhDr. Naďa Urbánková
doba řešení: dlouhodobý úkol

Cílem úkolu je efektivní muzejní dokumentace specifické časti movitého kulturního dědictví – dokladů historického vývoje techniky a průmyslu. V rámci toho je rozšiřován sbírkový fond muzea včetně sekundární doprovodné dokumentace především autentickými doklady (koupě, dary, sběr v terénu), experimentální výrobou a převody od partnerských a spolupracujících institucí. Probíhá také identifikace a analýza sbírek technického charakteru a archivních fondů spolupracujících paměťových institucí. V roce 2020 bude zaměřena pozornost na rozšiřování fondu v souvislosti s připravovanými výstavami (např. nově zařazený obor robotika, nově kurátorsky obsazený obor letectví a kosmonautika, nová expozice ochrany hranic a celnictví v Muzeu na hranicích v Hatích), zpracování odborných studií a stávajících dosud nezpracovaných kolekcí a aktualizaci katalogů.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/veda-vyzkum/projekty-granty/dlouhodoba-strategie-budovani-sbirkoveho-fondu-tmb/