Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Vedle vzdělávacích programů ke stálým expozicím pro školní skupiny připravujeme i tematické programy k právě probíhajícím výstavám. Doprovázejí je naši vyškolení lektoři a můžete je kombinovat s programy ke stálým expozicím. Programy prosím objednávejte předem telefonicky nebo e-mailem.

Kontaktní osoba

Mgr. Drahomíra Valentová
Objednávky prosím volejte přednostně na mobil 724 756 550
případně na pevnou linku 541 421 418 (i záznamník)
e-mail: valentova@tmbrno.cz

Vstupné

• Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka, a to bez ohledu na počet absolvovaných programů.
  • Žáci mateřských škol mají do dovršení 6 let věku vstup zdarma, od 6 let platí 50 Kč.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Nabídka programů

Za tajemstvím skla, kovu a ohně

Doprovodný lektorský program k aktuální výstavě Umění emailu / Technika smaltu

Jistě všichni znáte smaltované hrnce, koupali jste se ve smaltované vaně a možná považujete smaltované předměty za výrobky čistě praktického rázu. Opak je ale pravdou. Smalt či email již 3000 let zdobí a zároveň chrání také další díla z kovu – mistrovské kusy uměleckého řemesla, císařské klenoty, nádherné šperky, sochy… Zároveň je dnes považován za nadějnou high-tech technologii budoucnosti, využívá se na raketoplánech létajících do vesmíru a v mnoha průmyslových oborech.

Na workshopu k výstavě s našimi lektory odhalíte tajemství zpracování smaltu a jeho historie. Seznámíte se s nejcennějšími artefakty z našeho území i ze zahraničí, ale také objevíte nečekané souvislosti využití tohoto úžasně variabilního materiálu. Zaručujeme mnoho zábavy i poučení a doporučujeme neváhat – vzácná replika císařské koruny Svaté říše římské totiž bude součástí výstavy jen v měsíci listopadu!

Určeno pro: 4. a 5. třídu 1. stupně ZŠ, 2. stupeň ZŠ a SŠ.
RVP: Umění a Kultura, Člověk a svět práce, Člověk a jeho společnost – dějepis
Trvání: 45–60 minut.
Vstupné: 50 Kč na žáka (bez ohledu na počet absolvovaných programů). Na 15 dětí má jeden pedagogický doprovod vstup zdarma.

Programy prosím objednávejte předem telefonicky nebo e-mailem.

Mgr. Drahomíra Valentová
tel.: 724 756 550, 541 421 418
e-mail: valentova@tmbrno.cz

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/pro-skoly/vzdelavaci-programy-k-aktualnim-vystavam/

Please leave this field empty.