Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Vedle vzdělávacích programů ke stálým expozicím pro školní skupiny připravujeme i tematické programy k právě probíhajícím výstavám. Doprovázejí je naši vyškolení lektoři a můžete je kombinovat s programy ke stálým expozicím. Programy prosím objednávejte předem telefonicky nebo e-mailem.

Kontaktní osoba

Mgr. Drahomíra Valentová
Objednávky prosím volejte ve všední dny – přednostně na mobil 724 756 550,
případně na pevnou linku 541 421 418 (i záznamník).
e-mail: valentova@tmbrno.cz

Vstupné

• Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka (kromě programu „Jak (se) lidé vážili“, kde je vstupné 10 Kč na žáka)
  • Žáci mateřských škol platí 20 Kč na žáka.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Nabídka programů

Vidím dotekem a sluchem aneb Dramatika není drama!
– od 6. 3. 2018

Doprovodný lektorský program k aktuální výstavě Hieronymus Lorm – Muž, jenž otevřel hluchoslepým svět

Není lepšího porozumění a harmonie se světem, se kterým se setkáváme a do něhož doslova nevidíme, než si ho zažít na vlastní kůži. Informativní prohlídka výstavy, doplňovaná o různé hrané situace a scénky z neobvyklého života, přičemž protagonisty budete primárně vy sami! Předvedete svůj herecký talent i za ztížených podmínek?

Určeno pro: 10+ , I. a II. stupeň ZŠ, SŠ, VŠ
RVP: Informační a komunikační technologie, Člověk a jeho svět
Délka programu: 45 minut
Vstupné: 50 Kč na žáka (bez ohledu na počet absolvovaných programů). Na 15 dětí má jeden pedagogický doprovod vstup zdarma.

Jak (se) lidé vážili a měřili

Doprovodný lektorský program k aktuální výstavě Jak (se) lidé vážili a měřili

Během programu se žáci seznámí s historickým vývojem měr a vah, metrickou soustavou, etalonem metru a kilogramu, vznikem soustavy SI. Při prohlídce výstavy budou vysvětleny jednotlivé typy vah a principy jejich funkce. Program je interaktivní, střídá se výklad se zapojením dětí a jejich vlastními aktivitami.

Program je nejvhodnější pro 5. a 6. třídu ZŠ, kde přímo navazuje na probírané učivo (přírodověda, fyzika), dá se také využít jako doplněk i pro další ročníky ZŠ. Na program je nutné se předem objednat.

Rozsahem nevelká, ale přesto zajímavá výstava se nachází v přízemí muzea (vedle expozice Panorama), vstupné pro školy je 20,- Kč na žáka. Vstupné zahrnuje ještě Panoramu, na tuto vstupenku však nelze pokračovat dále do muzea. V případě, že vás zajímají i další muzejní expozice, je třeba zvolit vstupné na celou budovu – pro školy 50,- Kč na žáka, viz. ceník

Výstava včetně doprovodného programu pro školy potrvá do 13. května 2018.

Určeno pro: I. a II. stupeň ZŠ
RVP: Člověk a jeho svět, Člověk a příroda
Délka programu: 45 minut
Vstupné: 10 Kč na žáka. Na 15 dětí má jeden pedagogický doprovod vstup zdarma.

Za tajemstvím skla, kovu a ohně

Doprovodný lektorský program k aktuální výstavě Umění emailu / Technika smaltu

Jistě všichni znáte smaltované hrnce, koupali jste se ve smaltované vaně a možná považujete smaltované předměty za výrobky čistě praktického rázu. Opak je ale pravdou. Smalt či email již 3000 let zdobí a zároveň chrání také další díla z kovu – mistrovské kusy uměleckého řemesla, císařské klenoty, nádherné šperky, sochy… Zároveň je dnes považován za nadějnou high-tech technologii budoucnosti, využívá se na raketoplánech létajících do vesmíru a v mnoha průmyslových oborech.

Na workshopu k výstavě s našimi lektory odhalíte tajemství zpracování smaltu a jeho historie. Seznámíte se s nejcennějšími artefakty z našeho území i ze zahraničí, ale také objevíte nečekané souvislosti využití tohoto úžasně variabilního materiálu. Zaručujeme mnoho zábavy i poučení a doporučujeme neváhat – vzácná replika císařské koruny Svaté říše římské totiž bude součástí výstavy jen v měsíci listopadu!

Určeno pro: 4. a 5. třídu 1. stupně ZŠ, 2. stupeň ZŠ a SŠ.
RVP: Umění a Kultura, Člověk a svět práce, Člověk a jeho společnost – dějepis
Trvání: 45–60 minut.

Programy prosím objednávejte předem telefonicky nebo e-mailem.

Mgr. Drahomíra Valentová
tel.: 724 756 550, 541 421 418
e-mail: valentova@tmbrno.cz

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/pro-skoly/vzdelavaci-programy-k-aktualnim-vystavam/