Vzdělávací programy k aktuálním výstavám

Nabídka programů k probíhajícím výstavám

Brno na startovní čáře aneb počátky sportovních úspěchů
– od 1. 6. 2019

Sportu zdar a tomu historickému obzvlášť! Máte-li třídu plnou sportovců, nemůžete u nás chybět. A pokud ne, tak my z vás sportovce uděláme! Zábavný doprovodný program plný aktivního poznání, při kterém se dozvíte, jak to bylo s počátky sportovních klubů, veslováním, cyklistikou a šermem v Brně. Uvidíte, jakou techniku sportovci využívali, do čeho se oblékali, a jakých výsledků dosahovali.
Nebojte se obléci sportovněji, součástí programu jsou trenažéry a sportovní koutek plný herních aktivit! Tak připravit na značky a začínáme 1. června 2019 v nové výstavě Počátky sportu v Brně.

Kde: výstava Počátky sportu v Brně.
Délka programu: 60 minut
RVP: Člověk a společnost /dějepis, Člověk a zdraví/výchova ke zdraví/tělesná výchova
Doporučený věk: 6-16 let, ZŠ I. a II. stupeň a SŠ, VŠ. Po domluvě lze zjednodušit i pro MŠ.
Kapacita: max. 30 žáků

∗∗∗

Malý krok pro člověka, obří pro lidstvo
– od 4. 6. 2019

Doprovodný edukační program k nové výstavě Apollo: tenkrát na Měsíci věnující se primárně legendárnímu přistání lunárního modulu Apollo 11 na Měsíci. Kráčejte s námi ve stopách Neila Armstronga, dozvíte se, co znamená předletová příprava, jak let do kosmu probíhal, prožijete denní režim a nástrahy samotných astronautů a mnoho dalších užitečných rad pro budoucí cestovatele do vesmíru! Takže 3, 2, 1… zážeh! Program startuje již 4. června 2019.

Kde: Apollo:tenkrát na měsící
Délka programu: 45-60 minut
RVP: Člověk a společnost /dějepis, Člověk a jeho svět
Doporučený věk: 6-16 let, ZŠ I. a II. stupeň a SŠ, VŠ.
Kapacita: max. 25 žáků

Kontaktní osoba

Zbyněk Rederer
Objednávky prosím pište na e-mailovou adresu objednavky@tmbrno.czplatbu na fakturu prosím hlaste předem.
V případě dotazů můžete volat na mobil 775 908 565 nebo pevnou linku 541 421 444. V případě, že telefon nikdo nezvedá, pracujeme zrovna s některou ze školních skupin, které přišly do muzea na program. Zkuste prosím zavolat později, nebo nás kontaktujte e-mailem, ozveme se Vám.

Vstupné

• Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 50 Kč na žáka (kromě programu „Jak (se) lidé vážili“, kde je vstupné 10 Kč na žáka)
  • Žáci mateřských škol platí 20 Kč na žáka.
  • Pedagogický dozor při hromadných výpravách
    • MŠ: na každých 10 dětí 1x pedagogický dozor zdarma
    • ZŠ I. a II. stupeň a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Vážení pedagogové,
při návštěvě muzea si děti musejí odložit batohy či větší tašky do šatny. Toto opatření chrání historické sbírkové předměty před poškozením. Zároveň se do expozic nesmí nosit potraviny a nápoje. Děkujeme vám za pochopení.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/pro-skoly/vzdelavaci-programy-k-aktualnim-vystavam/