Výtvarně-technická dílna

Výtvarně-technická dílna vznikla v muzeu v roce 2006. Naší snahou je oživit a udržet znalosti historické i výtvarné technologie. Proto jsou programy dílny zaměřeny na tradiční řemeslné techniky, například textilní – tkaní na různých typech stavů, tkacích rámečcích, kolíkových stavech, zpracování vlny různými typy plstění ovčího rouna, zdobení hedvábí, různé způsoby batikování, tvorba patchworku.

Další oblastí je práce s kovovými materiály – drátování, tepání, či práce se dřevem, papírem, sádrou a dalšími tradičními materiály. Dílna využívá různé suroviny a materiály, které se snaží recyklovat a přetvářet.

Většina programů dílny je uzpůsobena dětem předškolního a školního věku pracujícím za pomoci dospělých, ale nabízíme i akce pro dospělé. V týdnu dílnu využívají mateřské školy a základní školy, o víkendech je určena pro širokou veřejnost – děti pracující za pomoci rodičů a pro dospělé. Kapacita dílny je omezená, na programy bývá potřeba se předem přihlásit.

Programy pro veřejnost

jsou inzerovány především na webových stránkách muzea v sekci Výstavy a akce a také prostřednictvím Facebooku, nebo si o ně můžete napsat na email slavikova@technicalmuseum.cz.

Programy pro školy ve výtvarně-technické dílně

mohou vhodně doplnit programy ke stálým expozicích, které žáci předtím absolvovali s průvodcem.  Žáci mají možnost vyrobit si některé z právě zhlédnutých a poznaných technických zařízení. Výrobky jsou tematické k daným expozicím a navazují na informace z lektorovaných programů. Výtvory si poté žáci mohou odnést domů nebo v některých případech vystavit v expozici.
To, co člověk vidí a slyší, může zapomenout. To, co člověk vytvoří, se nezapomíná.

Objednávky a domluva výtvarně-technických dílen pro školní skupiny:
Zbyněk Rederer
email: rederer@tmbrno.cz
tel: 541 421 444

Cena pro žáka ve skupině: 50 Kč
Kapacita dílny: 25 osob

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@technicalmuseum.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/pro-skoly/vytvarne-technicka-dilna/