Nabídka školám

Programy pro školy

Informace o programech k expozicím

K návštěvě Technického muzea v Brně zveme učitele s jejich žáky. Programy jsou vytvořeny tematicky k jednotlivým expozicím, vede je proškolený průvodce a jejich délka činí cca 45 minut. Lze objednat a kombinovat v jednom dni několik programů. Skupinové návštěvy je nutno objednat telefonicky nebo e-mailem.

Kontaktní osoba: Mgr. Drahomíra Valentová

tel.: +420 541 421 418 (i záznamník), +420 724 756 550, +420 541 421 411 (ústředna)
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Vstupné

Žáci základních škol, středních škol a učilišť platí vstupné ve výši 70 Kč na žáka, a to bez ohledu na počet absolvovaných programů.
Žáci mateřských škol mají vstup zdarma.

Pedagogický dozor při hromadných výpravách:
- MŠ: na každých 10 dětí 1x doprovod zdarma
- ZŠ I. a II. st. a SŠ: na každých 15 žáků 1x pedagogický dozor zdarma

Nabízíme mnoho vzdělávacích programů pro různé cílové skupiny dle věku i zaměření (klikněte na titulek pro zobrazení seznamu dostupných programů):


alt
alt
alt
alt

__________________________________________________________________

skolakov.eu

Spolupracujeme s portálem Školákov nabízejícím zdarma a online, interaktivní vzdělání a procvičování učiva pro základní školy. Předměty Český jazyk, Matematika, Vlastivěda, Prvouka... www.skolakov.eu

Programy pro mateřské školy

Celý článek

   

Programy pro 1. stupeň základních škol

Celý článek

   

Programy pro 2. stupeň ZŠ, střední školy, vysoké školy...

Celý článek

   

Výtvarně-technická dílna Technického muzea v Brně

Výtvarně-technická dílna vznikla v roce 2006. Naší snahou je oživit a udržet znalosti historické i výtvarné technologie. Proto jsou programy dílny zaměřeny na tradiční řemeslné techniky, například textilní – tkaní na různých typech stavů, tkacích rámečcích, kolíkových stavech, zpracování vlny různými typy plstění ovčího rouna, zdobení hedvábí, různé způsoby batikování, tvorba patchworku. Další oblastí je práce s kovovými materiály – drátování, tepání, či práce se dřevem, papírem, sádrou a dalšími tradičními materiály. Dílna využívá různé suroviny a materiály, které se snaží recyklovat a přetvářet. Programy jsou inzerovány především na webových stránkách Technického muzea v Brně – www.technicalmuseum.cz nebo si o ně můžete napsat na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Většina programů dílny je uzpůsobena dětem předškolního a školního věku za pomoci dospělých, ale nabízíme i akce pro dospělé. V týdnu dílnu využívají mateřské školky a základní školy, o víkendech je určena pro děti za pomoci rodičů a pro dospělé. Maximální kapacita dílny je dvacet účastníků.

Výtvarně technická dílna Technického muzea v BrněVýtvarně technická dílna Technického muzea v BrněVýtvarně technická dílna Technického muzea v BrněVýtvarně technická dílna Technického muzea v Brně


   

Technická herna pro malé i velké

Celý článek