Produktový a průmyslový design míří opět do Brna

Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S přijímá přihlášky do 4. ročníku soutěžní přehlídky

9. 12. 2019

Bienále odstartovalo své přípravy. Po dvou letech tak opět míří do Brna s úplně novým vizuálem, který je rovněž studentskou prací. V zeleno-bílé kombinaci grafický vizuál navrhla studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

DESIGN.S v Technickém muzeu v Brně plánuje představit to nejlepší ze studentských prací napříč průmyslovým a produktovým designem. Přinese do Brna studentský design z vysokých a středních škol České republiky i ze zahraničí. Studenti svou tvorbu mohou přihlásit od 9. 12. 2019 do 30. 3. 2020. Nejlepší práce budou oceněné výběrovou komisí a čestnou porotou a stanou se také na víc než tři měsíce součástí výstavy s názvem DESIGN.S, kterou TMB plánuje na letní měsíce příštího roku.
Mezinárodní bienále studentského designu tak otevírá možnost mladým studentům a umělcům prezentovat své práce na mezinárodní úrovni, získat ocenění a v neposlední řadě navázat spolupráci s odborníky z praxe. Své práce mohou do bienále přihlásit studenti a čerství absolventi, vysokých a středních škol. Jejich datum vzniku nesmí být starší než tři roky od ukončení studia. Každý student může podat až 5 přihlášek – stihnout to však musí do konce března 2020. Pravidla účasti a přihlášku najdou zájemci na stránkách www.design-s.eu.

Mezinárodní bienále DESIGN.S  vzniklo v roce 2014 jako výsledek spolupráce Technického muzea v Brně, Vysokého učení technického a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V roce 2014 se partnersky připojila Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave. S každým rokem narůstá počet přihlášených prací, a to jak z České republiky, tak ze zahraničí. V minulém ročníku (2018) přihlásili svá díla kromě slovenských zájemců i studenti z Německa, Rumunska, Bosny Hercegoviny, Taiwanu, Polska. Celkem se sešlo čtyři sta prací. Výběrová komise do finálové přehlídky vybrala přibližně dvě stě studentských projektů, nejvzdálenější z Taiwanu. Ocenění, které z Brna putovalo nejdále, bylo odesláno do Velké Británie.

Vítězné práce čtvrtého ročníku této přehlídky představí veřejnosti brněnské technické muzeum prostřednictvím výstavy, kterou otevře 23. 6 2020 a která potrvá do 27. 9. 2020.

Kontakt pro média:

Marcela Havlíčková | koordinátorka projektu DESIGN.S
havlickova@tmbrno.cz | 778 773 573

Produktový a průmyslový design míří opět do Brna (doc)

Produktový a průmyslový design míří opět do Brna (pdf)

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/media/tiskove-zpravy-2019/produktovy-a-prumyslovy-design-miri-opet-do-brna/