Krátké zprávy

Památky TMB – opravy a úpravy

Technické muzeum v Brně se stará o šest památek mimo Brno, z nichž polovina získala označení národní kulturní památka. Muzeum památky opravilo a zprovoznilo, jako u každé budovy, natož pak památkové, musí průběžně i podle potřeby provádět další potřebné úpravy či opravy.

V září od 11. do 15. 2017 uzavřelo TMB národní kulturní památku Větrný mlýn v Kuželově. „Letos jsme ve mlýně provedli opravu osvětlení památky i osvětlení vlastních expozic,“ přibližuje důvod uzavření správce větrného mlýna Miroslav Břínek. „Také jsme provedli korekci mechanismu samotného mlýna, odstranili hlavní zdroje tření, provedli  rektifikaci lopat a obnovili zajišťovací klíny. Po konzultaci s odborníkem Josefem Kudrnou pořídíme novou hřídel. Zároveň jsme prohlédnli střechu a připravili se na její generální opravu.“ Opravy a úpravy plánují a provádějí odborní pracovníci a konzervátoři Technického muzea v Brně po konzultacích se specialisty.

Na všech památkách musejí pracovníci muzea zajistit  tak samozřejmou věc, jako je otop na zimu. I když  jsou památky přes zimní období nepřístupné návštěvníkům, musejí se částečně vytápět, aby nedošlo například k praskání zdí, k výskytu plísní atp. Aby nedošlo k závažnějšímu poškození památky anebo sbírkových předmětů a výstav. A je nutné provádět průběžnou kontrolu. K otevření památek TMB dochází vždy na jaře. Většinou od měsíce dubna. Konkrétní data naleznete zde.


 

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@technicalmuseum.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/media/kratke-zpravy/