Krátké zprávy 2017

Netradiční předávání výučních listů

Absolventi ze Střední školy strojírenské a elektrotechnické Brno (Trnkova 113, Brno) slavnostně převezmou své výuční listy v Technickém muzeu v Brně. Vedení školy s hosty je jednotlivým studentům předá v pondělí 26. června 2017 ve 13.30 v expozici Parní motory.

Dnes již bývalí studenti tříletého denního studia, dvouletého dálkového a jednoletého zkráceného studia se tak se školou rozloučí v netradičních prostorách, které ale plně odpovídají jejich profesionálnímu zaměření. Absolventi se rekrutují z oborů: Elektrikář silnoproud, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Obráběč kovů, Strojní mechanik a Nástrojař.

Toto předávání výučních listů se koná v Technickém muzeu v Brně podruhé. Poprvé to bylo před rokem, 28. června 2016.

Rozhovor o expozici Výpočetní technika

Expozice Výpočetní techniky TMB – kurátor Jaroslav Pipota odpovídá na otázku

Čeho si v expozici vážíte nejvíc?

Je těžké vybrat jeden předmět. Nejvíce si cením toho, že jsme po 20 letech mohli expozici znovu vybudovat, a to v nové rozšířené podobě. Vážím si analogové techniky, která v jiných muzeích není téměř zastoupena, ale i drobné mechanické kalkulačky CURTA, kterou se mi podařilo získat po asi 22 letech shánění. Jsem také rád, že se podařilo dochovat a vystavit děrnoštíkovou techniku i první počítače, které se v Brně používaly.

Celý rozhovor naleznete na portálu Zprávy z VUT – zVUT.cz.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/media/kratke-zpravy/

Please leave this field empty.