Technické muzeum v Brně

O státním svátku 28. 10. 2016 vstup ZDARMA

28. 10. 2016 vstup zdarma

V pátek 28. 10. 2016 oslavíme státní svátek vstupem ZDARMA, a to jak do hlavní budovy muzea na Purkyňově 105 v Brně – Králově Poli tak na mimobrněnské památky ve správě muzea.
Otevírací doba v hlavní budově muzea bude jako o víkendu, tzn. od 10.00 do 18.00, na památkách bude otevřeno 9.00–12.00 / 13.00–17.00.

Celý článek

Plstění jehlou ve výtvarně-technické dílně

Plstění jehlou – přívěskyO víkendových dnech 5. a 6. listopadu 2016 si ve výtvraně-technické dílně TMB můžete z ovčího rouna uplstit drobný přívěsek nebo třeba aplikace na svůj svetr, baret, čepici, tašku apod.

Vyzkoušet plstění jehlou můžete ve čtyřech termínech: v sobotu a v neděli vždy dopoledne od 10.00 do 11.30 a odpoledne od 14.00 do 15.30. Dílna je určena pro děti od 8let pracující za pomoci rodičů a pro dospělé.
Svetr, baret, čepici nebo tašku, kterou si chcete ozdobit plstěním, je nutné přinést si s sebou, plstí se přímo na ně.

Celý článek

Technické kreslení a zobrazování – nová výstava

Technické kreslení a zobrazování – nová výstavaTechnické kreslení je souhrnný název pro všechny druhy grafického vyjádření v různých vědních, technických a výrobních oborech. Patří k nejdůležitějším komunikačním a informačním prostředkům technických odborníků na celém světě. Je nositelem technické myšlenky a má podobně důležitou vypovídací schopnost jako písmo nebo mluvené slovo. Technické muzeum v Brně otevírá novou výstavu s názvem Technické kreslení a zobrazování. Veřejnosti bude přístupná od 1. 11. 2016 do 30. 3. 2017. Výstava představí vývoj, způsoby a metody technického kreslení od nejstarších zmínek po současnost.

Celý článek

Technické muzeum v Brně přijme mzdovou účetní

inzerat 03Technické muzeum v Brně, státní příspěvková organizace, přijme

mzdovou účetní – od 1. 1. 2017.

 

 

Celý článek

Týden vědy a techniky v TMB

Týden vědy a techniky 2016

Technické muzeum v Brně se i letos připojuje k akci Týden vědy a techniky. Jde o největší vědecký festival v České republice a uskuteční se v době od 1. do 13. listopadu 2016. Motto letošního, šestnáctého ročníku zní „Za hranice známého“.

Celý článek

Nové expozice – Optika a Výpočetní technika

Optika a výpočetní technika – nové expozice

Od 14. září 2016 mohou návštěvníci Technického muzea v Brně vidět dvě nové expozice – jedna je věnována optice, druhá mapuje vývoj výpočetní techniky. Obě se nacházejí v nejnižším patře budovy.

Celý článek

Turistická sezóna na Vodním mlýně ve Slupi končí 26. 10. 2016

Vodní mlýn ve Slupi bude od 27. 10. 2016 uzavřenUpozorňujeme návštěvníky, že letošní turistická sezona na památce Vodní mlýn ve Slupi končí o čtyři dny dřív.
Vodní mlýn bude z provozních důvodů uzavřen už od čtvrtka 27. 10. 2016.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou opět od dubna 2017.

 

Výstava Auta brněnských továrníků v galerii Celnice

Foto z výstavy Auta brněnských továrníkůOd pátku 9. září 2016 je v komorní galerii Celnice Vily Löw-Beer k vidění unikátní výstava Auta brněnských továrníků: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat, kterou Muzeum Brněnska připravilo ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Výstava o motorismu první poloviny 20. století v českých zemích na příkladu aut brněnských textilních magnátů přináší řadu nových informací, a to jak pro laické návštěvníky, tak i pro odborníky na motorismus.

Celý článek

Kým byl Miroslav Boris – výstava k 100. výročí jeho narození

boris pozvankaV pondělí 19. září 2016 byla v TMB zahájena nová výstava s názvem Kým byl Miroslav Boris, která připomíná 100. výročí narození tohoto významného speciálního pedagoga, tyflopeda a konstruktéra pomůcek pro nevidomé žáky a zároveň učitele na Základní škole pro nevidomé a slabozraké v Brně.

Výstavu můžete zhlédnout v expozici Kultura nevidomých Technického muzea v Brně, a to až do 31. 1. 2017.

Celý článek

Brněnské podzemí – cyklus přednášek a exkurzí

Prostor krytu Denis pod Petrovem, foto Baran-FrancánPodzemí je tajemné, a  proto láká – to jsou slova Aleše Svobody, který před lety dostal od Státního ústavu pro rekonstrukci památkových měst a objektů úkol spolu s kolegou zmapovat brněnské podzemí. Práci odvedl a navíc si objevy, po kterých chodíme staletí, nenechal pro sebe. Došlo k záchraně  některých z nich a dnes se mohou do vybraných částí  brněnského podzemí zájemci podívat.

Technické muzeum v Brně společně s Alešem Svobodou připravilo na podzim 2016 cyklus přednášek a exkurzí.

Celý článek

Strana 1 z 2