Dopravní omezení při cestě na památku Šlakhamr
uzavírka silnice 1/19
v období 3. 4. 2017 – 13. 8. 2017

Upozorňujeme návštěvníky technické památky Šlakhamr, že kvůli opravě mostu přes řeku Sázavu na silnici 1/19 u Březinova mlýna v obci Hamry nad Sázavou, je silnice 1/19 v období od 3. 4. – 13. 8. 2017 uzavřena. Z toho vyplývají pro návštěvníky památky některá dopravní omezení.

Popis cesty na památku Šlakhamr v době uzavírky silnice 1/19

Návštěvníci přijíždějící od Přibyslavi pojedou objížďkou přes Sázavu, Matějov, Nové Veselí až do Žďáru nad Sázavou. Ve Žďáru se dají směrem na Havlíčkův Brod (silnice č. 19). U benzínové pumpy OMV odbočí ze silnice č. 19 doprava, směrem na Hamry nad Sázavou. U této odbočky je značka ZÁKAZ VJEZDU s dodatkem 1,5 km, tzn. že auta mohou pokračovat až do obce Hamry nad Sázavou, místních částí Najdek nebo Šlakhamry, ze kterých vedou pěší trasy na památku Šlakhamr.

Návštěvníci přijíždějící od Brna pojedou obvyklou trasou do Žďáru nad Sázavou. Ve Žďáru se dají směrem na Havlíčkův Brod (silnice č. 19). U benzínové pumpy OMV odbočí ze silnice č. 19 doprava, směrem na Hamry nad Sázavou. U této odbočky je značka ZÁKAZ VJEZDU s dodatkem 1,5 km, tzn. že auta mohou pokračovat až do obce Hamry nad Sázavou, místních částí Najdek nebo Šlakhamry, ze kterých vedou pěší trasy na památku Šlakhamr.

Z místní části Najdek vede pěší trasa po červené značce kolem Mamuta na rozcestí Rozštípená skála, a dále po cestě na památku Šlakhamr (pěšky celkem cca 1 km).
Z místní části Šlakhamry vede pěší trasa po žluté značce směr Rozštípená skála a dále po cestě na památku Šlakhamr.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/aktuality/slakhamr-dopravni-omezeni/

Please leave this field empty.