Sbírka na podporu Společnosti pro ranou péči

Technické muzeum v Brně dlouhodobě podporuje Společnost pro ranou péči, nestátní neziskovou organizaci pomáhající rodinám s dětmi se zrakovým nebo kombinovaným postižením. Poradkyně rané péče jezdí do rodin domů a učí rodiče, jak si správně s dětmi hrát, aby stimulovali jejich zrak a celkový vývoj. Pomáhají také rodičům se s nelehkou situací vyrovnat a co nejlépe ji zvládnout.

V rámci partnerství s Technickým muzeem v Brně se brněnská středisko rané péče pravidelně zúčastňuje muzejních akcí pro veřejnost a v budově muzea je u prodeje vstupenek také dlouhodobě umístěna sbírková pokladnička, do které mohou návštěvníci finančně přispět a na pomoci těmto rodinám se tak podílet. V roce 2016 byl finanční výtěžek z pokladničky v muzeu 4 984 Kč a věříme, že i v letošním roce projeví návštěvníci muzea svou solidaritu k dětem, které mají do života těžký start.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/aktuality/sbirka-na-podporu-spolecnosti-pro-ranou-peci/