Ohňostroje Ignis Brunensis – výtvarná soutěž s královopolskými školami

Světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis, která v těchto dnech v Brně probíhá, oslavuje letos již 20. výročí. K tomuto jubileu uspořádalo Technické muzeum v Brně a hlavní producent festivalu reklamní společnost SNIP&CO výstavu Ohňostroje Ignis Brunensis v hlavní budově muzea na Purkyňově ul. 105 v Brně – Králově Poli. Můžete se zde dozvědět o historii nebo principu ohňostrojů, nahlédnout do zákulisí nebo si přečíst kompletní seznam účastníků a vítězů festivalu Ignis Brunensis.

Muzeum při této příležitosti vyhlásilo výtvarnou soutěž pro královopolské školy a školky na téma ohňostrojů. Vybrané práce jsou součástí výstavy. A stejně jako se v případě soutěžních ohňostrojů hodnotí více kategorií a udělují ceny různých institucí, také dětské obrázky získají několik cen:

Cena ředitele Technického muzea v Brně,
Cena starostky městské části Brno – Královo Pole,
Cena návštěvníků Technického muzea v Brně.

Všechna ocenění jsou udělována zvlášť v kategorii mladší děti (MŠ a 1. a 2. třída ZŠ) a starší žáci (3. – 9. třída ZŠ).

Vstupné do výstavy Ohňostroje je 20,- Kč a zahrnuje i Panoramu, kde v červnu můžete vidět stereoskopické snímky ohňostrojů.

Hlasovat můžete i vy při návštěvě Technického muzea v Brně, hlasovací lístky najdete přímo ve výtavě. Hlasování bude uzavřeno v neděli 18. 6. 2017. Jeden z hlasujících bude také odměněn (uvádějte kontakt – tel. nebo mail).

Vyhlášení vítězů

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 16 hodin za účasti starostky městské části Brno – Královo Pole Ing. Karin Karasové a ředitele Technického muzea v Brně Ing. Vlastimila Vykydala. Vstup na vyhlášení vítězů je zdarma (neplatí do dalších částí muzea).

Do soutěže se zapojily následující školy:

• ZŠ Slovanské nám. 2
  • ZŠ Herčíkova 19
  • ZŠ Košinova 22
  • ZŠ Staňkova 14
  • ZŠ Palackého tř. 68
  • MŠ Chodská 15
  • MŠ Božetěchova 65
  • MŠ Rozárka Herčíkova 12
  • MŠ Chodská 5

Všem zúčastněným dětem děkujeme a autorům vystavených prací gratulujeme!

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/aktuality/ohnostroje-ignis-brunensis-vytvarna-soutez-kralovopolskymi-skolami/

Please leave this field empty.