V roce 1885 v Mannheimu předvedl Carl Friederich Benz první motorový vůz, který začátkem roku 1886 obdržel patent, známý pod číslem 1. Jeho prodej, od července 1886, se však zprvu nesetkal s velkým zájmem. Až se jeho žena Bertha Benzová rozhodla, údajně bez vědomí svého manžela, s vozem Benz Patent-Motorwagen Nummer 3 odjet z Mannheimu do rodného Pforzheimu.

Na své cestě prověřila spolehlivost vozu – ujela 106 km dlouhou trasu a ke své jízdě přizvala také novináře. Svou jízdou přesvědčila veřejnost o kvalitě vozu. Několik let nato se Benz Velo stal prvním hromadně vyráběným automobilem a Bertha Benzová první ženou-řidičkou na světě.

Repliku tohoto vozu převezme do své sbírky vedení Technického muzea v Brně v sobotu 18. 8. 2018 v 17.00 v rámci XV. ročníku mezinárodní výstavy vín Grand Prix Austerlitz na Nové radnici v Brně.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/aktuality/muzeum-prevezme-vzacny-predmet-do-svych-sbirek/