Z Hongkongu k řece Li
3D promítání o jižní Číně
23. 11. 2017 v 19.00

Jižní Číně je věnovaný večer v Technickém muzeu v Brně. Ve čtvrtek 23. 11. 2017 si budou moci návštěvníci díky 3D fotografiím trojrozměrně prohlédnout tuto část čtvrté největší země světa. Autor snímků Tomáš Loun začne velkoměstem Hongkong, které patří pod Čínu, i když má samostatnou správu. Hongkong se rozkládá na několika ostrovech a patří mezi nejhustěji osídlené oblasti světa – více než 6 000 obyvatel na km². Kromě mrakodrapů Tomáš Loun ukáže i vyhlídku z Victoria Peak a sochu Velkého Budhy. Po  historických osm set let starých uličkách se návštěvníci večera v TMB projdou v městečku Lijiang (UNESCO) a následně zavítají i do okolí tohoto města.

„Po osmihodinovém přejezdu nočním vlakem,“ přibližuje Tomáš Loun další náplň akce, „se ocitneme v městě v Kunming. Ten je pro své mírné podnebí nazýván jarním městem. Podíváme se tu do muzea národností Yunnanu, dále do Západních hor nad jezerem Dian Chi a samozřejmě nevynecháme ani legendární kamenný les Shilin, ležící dvě hodiny cesty od města. Poslední oblastí bude krajina kolem města Guilin v provincii Guangxi a řeky Li protékající městem.“

Závěr  3D promítání jižní Čínou bude patřit úchvatným krasovým vrcholkům, které jsou výsledkem eroze způsobené kyselinou uhličitou. Ještě se dostane i na městečka Yangshuo a Xingping a v nabídce nebudou chybět ani terasovitá rýžová políčka Dračí páteř.

3D promítání po jižní Číně se uskuteční ve čtvrtek 23. 11. 2017 v Technickém muzeu v Brně, ve 4. patře. POZOR, začátek je tentokrát v 19 hodin. Vstupné dobrovolné.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/z-hongkongu-k-rece-li/