Vlněná elegance první republiky – výstava
Brněnské textilky a jejich sortiment
od 27. 10. 2020

Výstavy a akce

Výstava zmapuje tvorbu brněnských firem činných mezi lety 1918 až 1939. Základ vytvoří dosud výstavně nepublikované vzorky ze sbírky TMB.  Pomocí obrazového materiálu výstava návštěvníkům přiblíží ucelený postup tvorby textilie (návrhy, rozkresy vazeb atd.). Trojrozměrné exponáty představí pomůcky desinatéra, listinný materiál (vzorníky a katalogy, módní časopisy), tvorbu samotné textilie (tkaní malých sérií), schvalovací proces, sběr nových inspirací po veletrzích a v konkurenčních továrnách. Součástí výstavy bude přehlídka oděvů z dobových materiálů. Jejich šíři představíme na závěr výstavy formou interaktivního vzorníku. Zájemci si budou moci vyzkoušet práci desinatéra v improvizované dílně – návrhy textilie či tkaní na jednoduchém stávku.

Více informací později.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/akce/vlnena-elegance-prvni-republiky-vystava/