S fotografem a komentátorem automobilových závodů Martinem Strakou
…nejen o Grand Prix
2. 8. 2017 v 17.30

Je tu další Grand Prix – MotoGP – a Technické muzeum v Brně pro vás připravilo podvečer s komentátorem těchto výjimečných závodů. Martin Straka komentuje Velkou cenu stejně jako ostatní bitvy na Masarykově okruhu do ampliónů, čili rovnou k vám, divákům. Zároveň je fotografem a toto spojení, komentování a snímání světa, je jednou z náplní podvečera, který se uskuteční ve středu 2. 8. 2017 v 17.30 v přednáškovém sále TMB.

Autor promítne své fotografie ze světa automobilismu a také jeho zákulisí, které doplní slovem. Letos je to třicet let, co závody přešly na novou Masarykovou dráhu, a právě tohle období, stejně jako záběry z původního okruhu, naplní tento motoristický podvečer. Zároveň vám představíme Strakovu publikaci z roku 2016 RACING’N’ROLL, kterou vydala společnost Slovart. Po prvotině Když fotoreportér musí a dakarském dokumentu Mezi oceány je to jeho třetí kniha, kterou také na setkání představíme.

Martin Straka komentuje automobilové závody nejen na Masarykově okruhu, ale také např. na Slovakiaringu, z televizních studií pak třeba IndyCar, Blancpain GT Series atd. Jeho fotografie získaly mnohá ocenění, mezi jinými Zlaté oko – cenu pro nejlepší motoristickou fotografii v ČR (2007) či 2x Zvláštní cenu Katovic v rámci Slezské novinářské fotografie (2011, 2015).

Při autorském komentování fotografií v podvečeru s Martinem Slámou se v rámci časových možností dozvíte cokoli, co budete chtít vědět  z komentátorského a fotografického zákulisí automobilových závodů.

Vstup na besedu je volný.

Fotografie Martina Straky

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/s-fotografem-komentatorem-martinem-strakou/