Prvňáčci v říši vědy
volné vstupenky a hra v muzeu pro letošní prvňáky
1. 9. 2018 – 31. 1. 2019

Muzeum otevírá brány prvňáčkům

V rámci popularizace vědy a techniky v Jihomoravském kraji vznikl projekt Prvňáčci v říši vědy. Letos se k němu připojilo i Technické muzeum v Brně.

Projekt předpokládá, že nástupem do první třídy se z malého dítěte stává školák, který by už měl mít povědomí o kulturních institucích ve svém okolí a naučit se objevovat svět i touto populárně naučnou formou. Podněcovat touhu po poznání není jen úkolem školy, ale mohou jí v tom napomoci i další instituce. V rámci projektu prvňáčci získají speciální kupony k bezplatným jednorázovým vstupům, na které mohou do zapojených institucí přijít individuálně nebo se školou.

V Technickém muzeu v Brně jsme pro ně připravili speciální samoobslužnou hru, která je aktivně zapojí do prohlídky muzea. Hra je situovaná do expozic Jak jsme jezdili, Pozor, zákruta! a Brno na dvou kolech v přízemí muzea. Při prohlížení těchto expozic, věnovaných motorismu, budou děti pod vedením rodičů nebo učitelů odpovídat na otázky a za to získávat razítka písmen do hrací karty – kartu lze získat na pokladně v rámci projektu automaticky, ostatní návštěvníci o ni mohou požádat. Karta obsahuje i omalovánku a náměty na další povídací okruhy či aktivity a záleží už jen na doprovodu, jak podrobně budou s dětmi expozice prozkoumávat a kolik času v nich stráví. V rámci volné vstupenky mohou prvňáčci navštívit i další expozice a výstavy muzea, a to až do konce ledna 2019.

Doufáme, že se těmto malým návštěvníků u nás bude líbit a návštěva muzea (nejen našeho technického) se stane samozřejmou součástí jejich života.

Projekt Prvňáčci v říši vědy je společným vzdělávacím projektem Archeoparku Pavlov, Hvězdárny a planetária Brno, Mendelova muzea Masarykovy univerzity, Technického muzea v Brně a VIDA! science centra. Projekt se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? https://www.tmbrno.cz/akce/prvnacci-v-risi-vedy-2018/