Příběh o železe a dřevu
11. 7. 2020

Výstavy a akce

Příběh o železe a dřevu

Bylo, nebylo… V jedné kovárně, nedaleko Brna, žil mladý kovář. Jeho kovadlina vesele zvonila, protože koval podkovy pro formanské koně, kteří pod okny kovárny projížděli do Hodonína, Židlochovic, Slavkova nebo do Brna. Koval také nejrůznější nářadí pro své sousedy. Jednou však na dveře zaklepal myslivec, hodil na kovadlinu měšec zlaťáků a poručil, aby mu kovář vykoval zlaté podkovičky pro černého koně s hřívou jako plápolající oheň. A jak to bylo dál? To se dovíte, když se za námi vypravíte do kovárny v Těšanech, kde se stanete součástí pohádky. Zároveň se dovíte i to, co měli společného kováři a koláři, jak vzácné bylo železo, jak voní dřevo, k čemu je dobrý nebozez a mnoho dalšího… Program je vhodný pro rodiny s dětmi, uvítáme ale i dospělé návštěvníky s chutí dozvědět se něco zajímavého. Těšíme se na vás 11. 7. 2020 v Kovárně v Těšanech!

Více informací později.

Ilustrační foto, ©TMB

Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/akce/pribeh-o-zeleze-a-drevu-tesany-2020-07-11/