Aby první pomoc nebyla poslední
Dětský den v Technickém muzeu v Brně
15. 6. 2019

Výstavy a akce

Aby první pomoc nebyla poslední

Lékařství je oborem, který provází člověka od jeho počátků. Už z pravěku jsou známy poměrně složité chirurgické zásahy, které pacienti přežili. S postupem doby přibývaly stále modernější a složitější vynálezy, které lékařům umožňovaly zdravotní problémy rozpoznávat a léčit. Některé poznatky byly urychleny vojenskými konflikty, které přinesly i v lékařství nové objevy, využitelné pak i v civilním sektoru. Přestože se při nemocech a zraněních svěřujeme do péče odborníků, patří povšechné vědomosti o anatomii lidského těla a poskytování první pomoci k základnímu vzdělání, stejně jako linky tísňového volání.

Během dětského dne 15. 6. 2019 od 10.00 do 17.00 v Technickém muzeu v Brně si připomeneme důležité vynálezy ve zdravotnictví, seznámíme se se slavnými osobnostmi, naučíme se poskytovat první pomoc a volat záchranné složky, procvičíme znalosti anatomie, nahlédneme do lékárny, a mnoho dalšího.

Stanoviště jsou pojata zábavně naučnou formou a přizpůsobena různým věkovým kategoriím dětí. Procvičují znalosti a dovednosti, ale také motoriku nebo kondici. Kromě stanovišť, kde budou děti získávat razítka, jsou připraveny také dílničky, kde si něco vyrobí nebo vyzkouší. Na všechny soutěžící čeká na závěr odměna.

Akce vzniká ve spolupráci s dalšími subjekty.

Více informací později.

Zůstaňme v kontaktu

Sledujte nás na sociálních sítích
Přihlaste se k odběru newsletteru:

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105,
612 00 Brno – Královo Pole

Email: info@technicalmuseum.cz
Telefon: +420 541 421 411
Fax: +420 541 214 418
Pozvánka
Ahoj, nezajdeme se spolu podívat sem? http://www.technicalmuseum.cz/akce/aby-prvni-pomoc-nebyla-posledni/